Břišní tanec pro těhotné

8. července 2007 v 19:35 |  sport a těhotenství

Břišní tanec pro těhotné
"tanec rodiček"

Břišní tanec pro těhotné vznikl původně jako "porodní tanec" ve střední Africe před 4-10 tisíci lety př.Kr. a proto se mu říká "nejstarší" tanec na světě. Nejsnadněji se mu učí právě těhotné ženy. Jsou to přirozeně ladné, vlnivé, krouživé, kolébavé a houpavé pohyby těhotenství - tanec něžný, v pomalém rytmu, s důrazem na vnímání miminka a pak také tanec dynamický, který pomáhá miminku sestoupit porodními cestami.
Jedná se o techniku, která výrazným způsobem harmonizuje většinu energií druhé čakry a podstatně zesiluje blahodárné působení této taneční techniky. Ta řeší postupně většinu menstruačních poruch, mnoho typů sexuálních problémů, některé typy frigidity, sexuální astenie, orgasmus deficient, problémy s neplodností a všechny ty problémy, které jsou způsobeny neharmonickými zkušenostmi v oblasti intimního života jedince.
Proč je pro budoucí maminky dobré tančit břišní tance? Protože posiluje pánevní a břišní oblast, uvolňuje záda a páteř, zvyšuje pohyblivost a pružnost svalstva celého těla, připravuje tělo ženy na porod (zmírňuje porodní bolesti a urychluje porodní proces) a prohlubuje vzájemnou vazbu mezi maminkou a miminkem.
Jaký vliv má tanec na maminku a miminko? Maminka při tanci relaxuje a je koncentrovaná na vnímání svého těla (a dítěte v něm), umožňuje objevit a zažít estetickou krásu ladných pohybů vlastního těla, dítě vnímá harmonii pohybů a slyší uklidňující orientální hudbu
Břišní tanec přináší radost ze života a posiluje vnímání vlastního, těhotenstvím naplněného ženství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alena Alena | Web | 13. září 2007 v 21:14 | Reagovat

Zajímavý článek. Vždy jsem obdivovala břišní tanečnice, ale že tu existuje varianta i pro těhotné maminky mě nikdy vůbec nenapadlo. Jedno těhotenství mám již za sebou, ale pokud (doufejme) přijde další, tak to asi zkusím.

2 Lucio Lucio | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 15:02 | Reagovat

very good:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama