CO UDĚLAT PRO SEBE I PRO DĚŤÁTKO

20. března 2007 v 16:30 |  vnější prostředí
CO UDĚLAT PRO SEBE I PRO DĚŤÁTKO
RANNÍ NEVOLNOST: Zdá se, že mezi tradičními prostředky proti ranní nevolnosti je nejtrvalejší a nejúčinnější kořen zázvoru. Lze jej užívat ve formě tobolek, tablet a jako čaj nebo zázvorovou limonádu (musí opravdu obsahovat zázvor). Jitrocel blešníkový nebo lněné semínko pomáhají odstranit zácpu, která často trápí ženy v těhotenství. Zapíjejte semínka množstvím vody, aby se zvětšil objem stolice.
PŘÍPRAVA NA POROD: Některé porodní asistentky doporučují k posílení a tonizaci dělohy malinové listí. Předpokládá se, že povzbuzuje schopnost účinných kontrakcí a zkracuje tak porodní bolesti. Má se však užívat až od 34. týdne těhotenství; před tímto obdobím by mohlo vyvolat potrat. Denně se užívají dvě nebo tři tablety o obsahu 400 mg výtažku z malinových listů nejlépe při jídle.
VITAMIN PRO NOVOROZENCE: Po porodu se podává vitamin K ke snížení rizika krvácivé choroby novorozence. Podával se nitrosvalovými injekcemi, ale obavy z možného - byť velmi vzdáleného - spojení s leukemií vedly k užívání tohoto vitaminu orálně. Kojencům se běžně podává několik dávek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama