1. Co je očkovací průkaz?, 2. Co je součástí očkovacího průkazu?

10. února 2007 v 17:56 |  očkovací průkaz
1. Co je očkovací průkaz?
Již v porodnici je každé dítě vybaveno Zdravotním a očkovacím průkazem (červený pro dívky, modrý pro chlapce pro odlišnost růstových grafů pro jednotlivá pohlaví). Je důležité, abyste se rodiče naučili s ním pracovat. Takže si vše pečlivě prostudujte, je tam celá řada cenných informací, kromě očkování se sem zapisují výsledky všech preventivních prohlídek od narození, maminky si mohou vpisovat novinky v dovednostech dítěte a mají tak snadný přehled pro případ, že budou potřebovat přehled vývoje svého dítěte někomu sdělit.
Zdravotní a očkovací průkaz je vlastnictvím rodičů dítěte nebo jeho zákonných zástupců, slouží:
  • ke stručným záznamům o výsledcích preventivních prohlídek
  • k záznamům o závažných změnách zdravotního stavu
  • k zápisům předepsaných údajů, a to až do 19ti let věku
Zdravotní průkaz však nemůže v žádném případě nahradit lékařský posudek před nějakou jednotlivou akcí dítěte (sportovní aktivity, tábory apod.).
2. Co je součástí očkovacího průkazu?
Součástí průkazu je:
  • očkovací průkaz, kam se zapisují všechna povinná i mimořádná očkování
  • zubní průkaz, který slouží k záznamům vámi zvoleného zubního lékaře, registrovat své dítě u zubního lékaře je vhodné v době, kdy se prořezaly první zoubky, nejpozději do 12. měsíce věku dítěte
  • informace pro rodiče, kde najdete řadu cenných a užitečných rad včetně očkovacího kalendáře, naučíte se dle velmi srozumitelných instrukcí pracovat s růstovými grafy, jak poskytovat první pomoc apod.
  • navíc jsou v průkazu volné stránky (další sdělení, poznámky), kam můžete sami zapisovat údaje o zdravotním stavu dítěte, které považujete za důležité (kdy si dítě samo sedlo, postavilo se apod., nebo nepřiměřenou reakci po očkování, objevení se alergie, nějakou jinou závažnou změnu zdravotního stavu během dlouhodobého pobytu mimo republiku, o dovolené, kterou sdělíte svému lékaři po návratu)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama